29 maja odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami wydarzenia byli Gmina Boguchwała, Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale, Lokalny Ośrodek Kultury „Wspólnota” w Zgłobniu, Lokalny Ośrodek Kultury „Razem” w Niechobrzu oraz Stowarzyszenie Sportowo-Turystyczne Lubcza.

W wydarzeniu wzięły udział całe rodziny, począwszy od najmłodszych dzieci, przez młodzież, rodziców, a nawet dziadków – łącznie blisko 140 osób. Uczestnicy mieli do wyboru trzy trasy: z Boguchwały, Zgłobnia oraz Kielanówki. Na starcie wszyscy otrzymali słodki poczęstunek, tak aby nie zabrakło sił na podróż.

Turyści pokonywali około 10-kilometrowe trasy wiodące przez malownicze tereny Gminy Boguchwała, a wszystkie grupy spotkały się pod Krzyżem Milenijnym w Niechobrzu. Tam oprócz ciepłej kiełbaski na rowerzystów czekały wspólne gry i zabawy z nagrodami. Dzieci oraz rodzice rywalizowali w konkursie wiedzy historyczno-regionalnej, a także tradycyjnych ogniskowych konkurencjach takich jak przeciąganie liny, rzut jajkiem na odległość, czy „wielka pardubicka”.

Galeria
 do góry