W niedzielę 2 czerwca odbyła się trzecia edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego z okazji Dnia Dziecka. Mimo niesprzyjającej aury, na trasach pojawiło się wielu uczestników. Wśród nich grupy szkolne, a także całe rodziny, które zdecydowały się aktywnie spędzić niedzielne popołudnie.

Już tradycyjnie do wyboru były trzy trasy, wiodące przez atrakcyjne turystycznie tereny Gminy Boguchwała. Poszczególne grupy wystartowały z Rynku Miejskiego w Boguchwale, a także z Lutoryża i Zgłobnia. Część rowerzystów dołączała do jadących na trasie. Za przewodnictwo grup odpowiadali wolontariusze Stowarzyszenia Sportowo – Turystycznego „Lubcza”, przekazując podróżującym ciekawostki historyczne i krajoznawcze. Uczestnicy nie przestraszyli się przelotnych opadów deszczu i z dużym uśmiechem przemierzali poszczególne miejscowości Gminy Boguchwała.

Finisz wszystkich tras Rodzinnego Rajdu Rowerowego tym razem miał miejsce w Parku im. Tadeusza Nalepy w Zgłobniu. Tam na uczestników czekała tradycyjna kiełbasa z grilla, a także konkurs wiedzy zdobytej na trasie.  

Organizatorami wydarzenia byli Gmina Boguchwała, Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale, Lokalny Ośrodek Kultury „Wspólnota” w Zgłobniu, Lokalny Ośrodek Kultury „Razem” w Niechobrzu, a także Stowarzyszenie Sportowo – Turystyczne „Lubcza”.

 do góry