Gmina Boguchwała, Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale oraz Gmina Rozwadów realizuje wspólnie projekt finansowany z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 "Współpraca społeczności polsko – ukraińskiej na rzecz promocji, rozwoju i zachowania lokalnej kultury i historii".

W dniu 19 listopada 2022 odbyło się kolejne wspólne wydarzenie w Boguchwale, podczas którego uczestnicy zapoznali się ze sobą, wymieniali się doświadczeniami związanymi z tradycją, historią i kulturą, omówili również sposoby promocji swoich miast.

Gmina Boguchwała, Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale oraz Gmina Rozwadów realizuje wspólnie projekt finansowany z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 "Współpraca społeczności polsko – ukraińskiej na rzecz promocji, rozwoju i zachowania lokalnej kultury i historii". Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
W dniu 19 listopada odbyło się kolejne wspólne wydarzenie w Boguchwale, podczas którego uczestnicy zapoznali się ze sobą, wymieniali się doświadczeniami związanymi z tradycją, historią i kulturą, omówili również sposoby promocji swoich miast.
W integracji uczestników pomogły zaplanowane warsztaty prowadzone przez instruktorów z Rowadowa: kurs mistrzowski z malarstwa na szkle oraz mistrzowski kurs filcowania wełny.
Na warsztaty została zrekrutowana grupa osób w różnym wieku i różnych kultur, co pozwoliło zacieśnić więzi pokoleniowe, zdobyć nowe umiejętności, zachować dziedzictwo kulturowe i przekazać tradycję młodym pokoleniom.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność oraz za kreatywną i miłą atmosferę naszym gościom z Ukrainy!
Już zaplanowano kolejne wydarzenie w styczniu w Boguchwale.
Galeria
 do góry