W niedzielę 12 listopada w Domu Kultury w Nosówce obchodziliśmy tegoroczny „Dzień Seniora”,  który ma ogromne znaczenie dla mieszkańców. To okazja do integracji oraz spędzania czasu razem. Wspaniała rodzinna atmosfera wypełniła po brzegi salę widowiskową Domu Kultury w Nosówce.

Organizatorem spotkania była Gminna Rada Seniorów w Boguchwale, Lokalny Ośrodek Kultury „Wspólnota” w Zgłobniu oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Nosówce.

W tym wyjątkowym dniu życzenia Seniorom złożyła Zastępca Burmistrza Pani Justyna Placha –Adamska, Ksiądz Kanonik Józef Opaliński oraz Dyrektor LOK ”Wspólnota” Pan Maciej Sobotowski życząc zdrowia pozwalającego na aktywne życie i realizację swoich pasji, wszelkiej pomyślności oraz szczęścia w gronie najbliższych.

Spotkanie miało akcent patriotyczny związany ze Świętem Niepodległości. Szkoła Podstawowa w Nosówce przygotowała spektakl teatralny pt. ”Szable” przygotowany przez Arkadiusza Witalca oraz taniec z flagami i pieśni patriotyczne przygotowane przez Agnieszkę Podbilską–Kłosowską. Wiersze i stroje taneczne Agnieszka Bijoś i Małgorzata Król - całość Dyrektor Szkoły Bożena Łyszczek.

W części artystycznej zaprezentowały się również:

- dzieci uczęszczające na zajęcia wokalne pod kierunkiem pani Julii Honkisz

Kinga Kużniar, Nela Róg, i Pola Alves;

- grupa taneczna „Nosowianki” z tańcami górali żywieckich z choreografią przygotowaną przez Katarzynę Momola;

- Sebastian Stryczek uczeń Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie z wiązanką piosenek dla Seniorów;

- Zespół "Nosowiany” z Nosówki.

 

Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Galeria
 do góry