Hasłem styczniowego Orszaku Trzech Króli jest „W jasełkach leży”.
Zapraszamy wszystkich mieszańców gminy Boguchwała i okolic!
Po raz siódmy, wraz z Królami, udamy się w drogę do Stajenki, aby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Kacper, Melchior i Baltazar w strojach z epoki podążą za gwiazdą na spotkanie Świętej Rodziny.
Boguchwalski Orszak Trzech Króli rozpocznie się mszą świętą o godz.12.00 w kościele w Boguchwale w oprawie muzycznej Zespołu Pieśni i Tańca "Kompanija".
Barwny pochód wyruszy sprzed kościoła około o godz.13.00 i przejdzie, przemierzając trasę i sceny biblijne do sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Boguchwale, gdzie odbędzie się pokłon Trzech Króli i Kolędowanie z Rodziną Jednego Serca Jednego Ducha.
Zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci do przebrania się w różne stroje aniołków, baranków, szukamy jeszcze osób chętnych, które chcą wziąć udział w scenach biblijnych.
6 stycznia to dzień wolny od pracy, święto, które możemy spędzić z rodziną, dziećmi, dziadkami, więc spędźmy je razem, znajdźmy iskierkę, która nas scala
Organizatorami wydarzenia jest Gmina Boguchwała, Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale i Parafia Boguchwała.
Partnerami wydarzenia są Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale, Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, Szkoła Podstawowa w Boguchwale, Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Zespół Pieśni i Tańca "Kompanija" i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Zgłobniu. 

 do góry