Spotkajmy się na Orszaku Trzech Króli 2023 r. w Boguchwale
Hasłem styczniowego Orszaku Trzech Króli jest „Niech prowadzi nas gwiazda”.
Zapraszamy wszystkich mieszańców gminy Boguchwała i okolic!
Po raz szósty, wraz z Królami, udamy się w drogę do Stajenki, aby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Kacper, Melchior i Baltazar w strojach z epoki podążą za gwiazdą na spotkanie Świętej Rodziny.
Boguchwalski Orszak Trzech Króli rozpocznie się mszą świętą o godz.12.00 w kościele w Boguchwale w oprawie muzycznej Zespołu Pieśni i Tańca "Kompanija".
Barwny pochód wyruszy sprzed kościoła wraz z ZPiT Kompanija około godz.13.00 i przejdzie, przemierzając trasę i sceny biblijne do sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Boguchwale, gdzie odbędzie się pokłon Trzech Króli i koncert Chóru Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubeni oraz Zespołu Estradowego "Pasjonaci".
Zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci do przebrania się w różne stroje aniołków, baranków, szukamy jeszcze osób chętnych, które chcą wziąć udział w scenach biblijnych.
6 stycznia to dzień wolny od pracy, święto, które możemy spędzić z rodziną, dziećmi, dziadkami, więc spędźmy je razem, znajdźmy iskierkę, która nas scala?
Dla uczestników orszaku poczęstunek i gorąca herbata!
Organizatorami wydarzenia jest Gmina Boguchwała, Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale i Parafia Boguchwała.
Współorganizatorem wydarzenia jest Narodowy Instytut Dziedzictwa i Kultury Wsi w Warszawie.
Partnerami wydarzenia są Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale, Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Boguchwale, Szkoła Podstawowa w Boguchwale i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Zgłobniu.
Zapraszamy?

Orszak
Orszak
 do góry