Data wydruku: 2024-05-22 16:13:11

AKTUALNOŚCI

Za nami ferie z Lokalnym Ośrodkiem Kultury "Wspólnota" w Zgłobniu

II turnus półkolonii
II turnus półkolonii
I turnus półkolonii
I turnus półkolonii

Za nami dwa turnusy półkolonii zimowych z Lokalny Ośrodek Kultury "Wspólnota" w Zgłobniu w filiach: Wola Zgłobieńska, Zgłobień, Nosówka, Racławówka i Kielanówka.

Podczas dnia stacjonarnego uczestnicy bardzo aktywnie spędzili czas na różnorodnych zajęciach. Dzieci uszyły i ozdobiły etui na telefon na warsztatach  krawieckich z Panią Monika Zembroń. Na  warsztatach rękodzieła z Panią Monika Książek wykonały własną lalkę. Dużo radości sprawił im  aktywny trening z instruktorem szkoły Fight-Fun Michał Bartusik.
Dzieciaki rozegrały również pasjonujące mecze w bilard i piłkarzyki.
Dzieci w Woli Zgłobieńskiej odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną oraz zobaczyły sprzęt ratowniczo - gaśniczy.
W Nosówce Panie z KGW zorganizowały warsztaty kulinarne, a strażacy z OSP Nosówka zaprezentowali sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz przeszkolili dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
W Kielanówce Pani Ania Grzebyk pracownik Gminna Biblioteka Publiczna Boguchwała zachęciła dzieci do czytania książek.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od seansu filmowego "Wyfrunięci", który przeniósł dzieci do magicznego świata kaczek i nie tylko... Kolejnym punktem dnia był pobyt w Kręgielni "Galaktyka" gdzie dzieciaki mając do dyspozycji 6 torów rozegrały pasjonującą rozgrywkę w kręgle. Wspólna zabawa bardzo ucieszyła dzieci.

Środy I i II turnusu zimowej półkolonii upłynęły nam kulturalnie. W teatrze Maska z wielkim zaciekawieniem dzieci obejrzały spektakl pt. ,,Księżycowe opowieści" w pierwszym tygodniu ferii, natomiast w drugim spektakl pt,,Kajtuś Czarodziej". Po przedstawieniu zwiedziliśmy Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie. Dzieci wzięły również udział w tematycznych warsztatach twórczych.

Czwarty dzień półkolonii rozpoczęliśmy od pobytu w Wrotkarnia WyWrotki Rzeszów. Po lekcji z instruktorem Jakubem Flaga uczestnicy cieszyli się aktywną zabawą, bez względu na posiadane umiejętności czy też styl jazdy. Po obiedzie udaliśmy się do Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. Podczas zajęć półkoloniści dowiedzieli się jak bawiono się 100, 200 i 300 lat temu oraz wykonali maski karnawałowe.

W kończącym turnusy dniu półkoloniści uczestniczyli w ciekawych warsztatach w Ośrodku Garncarskim Medynia. Podczas zwiedzenia ośrodka z zaciekawieniem wysłuchali historię garncarstwa tego regionu. Następnie mogli zamienić się w mistrzów garncarstwa i wykonać własne prace z gliny z użyciem koła garncarskiego. Następnie dzieci cieszyły się pobytem na krytym basenie w Nowej Wsi, na którym mogły korzystać z licznych atrakcji wodnych.

Ferie były czasem pełnym wrażeń i emocji, który zostanie w naszej pamięci na długo.
Dziękujemy dzieciom za uczestnictwo, a rodzicom za powierzenie swoich pociech i zaufanie.