Data wydruku: 2024-05-22 17:18:02

AKTUALNOŚCI

Dzień Seniora w Niechobrzu

W Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego w Niechobrzu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora, współorganizowane przez Lokalny Ośrodek Kultury "Razem" w Niechobrzu oraz Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Aktywny Senior Gminy Boguchwała.

Spotkanie rozpoczęło się od życzeń dla seniorów, które złożyli Zastępca Burmistrza Boguchwały Justyna Placha - Adamska, Sołtys Niechobrza Marian Kawa, Przewodniczący Stowarzyszenia Aktywny Senior Antonii Golonkiewicz oraz Wiceprzewodniczący Józef Tobiasz, a także Dyrektor LOK "Razem" Maciej Dziedzic. W spotkaniu uczestniczyli także Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Boguchwale Tadeusz Rak oraz Andrzej Zając, a także Radny Jerzy Mazur.

Niespodzianką był jak zawsze pełen wigoru i entuzjazmu występ Pani Stefanii Budy - znanej regionalistki i ambasadorki mowy polskiej, która z przymrużeniem oka opowiedziała o kłopotach życia codziennego seniorów, a także wykonała kilka okolicznościowych piosenek. Wiersze o obecnych czasach wygłosiła poetka z Niechobrza Pani Zuzanna Rak. Zgromadzeni seniorzy mogli wspólnie pośpiewać tradycyjne biesiadne pieśni oraz potańczyć przy dźwiękach muzyki.